sygnalizacja świetlna

Ruch drogowy   lekka wiedza

Sygnalizacja świetlna składa się z czerwonych, zielonych i żółtych świateł. Czerwone światło oznacza brak ruchu, zielone światło oznacza zezwolenie na przejazd, a żółte światło oznacza ostrzeżenie.

Funkcja klasyfikacji sygnałów drogowych.

1. Zielone światło drogowe  

Sygnał zielonego światła jest sygnałem umożliwiającym przejście. Zgodnie z przepisami wykonawczymi do przepisów o bezpieczeństwie ruchu drogowego: Przy zapalonym zielonym świetle pojazdy i piesi mogą przejeżdżać, ale pojazdy skręcające nie mogą utrudniać mijania pojazdów jadących na wprost i pieszych.

2. Kierunkowskaz

Kierunkowskaz to specjalne światło kierunkowskazu, które kieruje kierunek pojazdu silnikowego. Jest wskazywany różnymi strzałkami, aby wskazać, że pojazd silnikowy jedzie prosto, skręca w lewo lub w prawo.

sygnalizacja świetlna

3. Sygnalizacja świetlna dla pieszych  

Światła na przejściu dla pieszych składają się z czerwonych i zielonych świateł. Na czerwonym lustrze widać stojącą osobę, a na zielonym - idącą osobę. Światła dla pieszych są zainstalowane na obu końcach przejść na ważnych skrzyżowaniach, na których jest więcej ludzi. Głowica lampy jest zwrócona w stronę jezdni i jest prostopadła do jej środka.

Sygnał świetlny na przejściu dla pieszych ma dwa rodzaje sygnałów: światło zielone i światło czerwone. Jego znaczenie jest podobne jak w przypadku sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, tzn. Gdy włączone jest zielone światło, piesi mogą przechodzić przez przejście dla pieszych; kiedy świeci się czerwone światło, piesi nie mogą wchodzić na przejście dla pieszych, ale weszli na to przejście. Możesz nadal przejeżdżać lub pozostać i czekać na środkowej linii drogi.

4. Migające światła ostrzegawcze

Aby nadal migać żółtym światłem, przypomina pojazdom i pieszym, aby uważali podczas mijania i przejeżdżali po potwierdzeniu bezpieczeństwa. Ten rodzaj światła nie pełni funkcji pierwszego sterowania ruchem i ustępowania miejsca. Niektórzy kaca na skrzyżowaniu, a niektórzy używają żółtego światła do migania tylko wtedy, gdy światła drogowe są zatrzymane w nocy, aby przypomnieć pojazdom i pieszym, że skrzyżowanie przed nimi. Jedź ostrożnie, poczekaj, zobacz uważnie i przejedź bezpiecznie. Na skrzyżowaniach, na których migają migające światła ostrzegawcze, podczas przejeżdżania pojazdów i pieszych należy przestrzegać zasad zapewnienia bezpieczeństwa, przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniach bez sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.

przejście dla pieszych

5. Światła sygnalizacyjne pasa ruchu

Światła pasa składają się z zielonych strzałek i czerwonych świateł krzyżowych. Są ustawione na zmiennym pasie i działają tylko na nim. Gdy świeci się zielona strzałka, pojazdy na pasie mogą przejeżdżać we wskazanym kierunku; kiedy świeci się czerwone światło w kształcie krzyża lub strzałka, pojazdy na pasie ruchu są zabronione.

6. Żółte światło drogowe  

Gdy żółte światło jest włączone, pojazdy, które przekroczyły linię zatrzymania, mogą nadal przejeżdżać.

  Znaczenie żółtego sygnału świetlnego leży pomiędzy zielonym i czerwonym sygnałem świetlnym i ma on zarówno stronę, która jest zabroniona, jak i tę, która umożliwia przejście. Gdy żółte światło jest włączone, ostrzega kierowców i pieszych, że czas się skończył, a światło zmieni się na czerwone. Samochód należy zaparkować za linią zatrzymania, a piesi nie powinni wchodzić na przejście dla pieszych. Jeśli jednak pojazd przekroczy linię zatrzymania, ponieważ jest zbyt blisko, aby się zatrzymać, może nadal przejeżdżać. Piesi, którzy już znajdują się na przejściu dla pieszych, muszą minąć jak najszybciej, pozostać na miejscu lub wrócić na swoje pierwotne miejsce w zależności od sytuacji na drodze.

sygnały drogowe

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
08:00-18:00(czas Pekinie)
Fax :
+86(755)27651483
Telefon :
+8613927455427(Czas pracy)
Email :
trafficloopdetector@gmail.com
Adres fabryczne :
Park przemysłowy Mingjinhai, droga Tangtou, miasto Shiyan, dzielnica Bao \ 'an
contact us