znajomość sygnalizacji świetlnej

sygnalizacja świetlna

Ile wiesz o światłach sygnalizacyjnych? Wiele osób zawsze myśli, że światła sygnalizacyjne są bardzo proste, ale czy naprawdę wiesz, jak na nie patrzeć? Dzisiaj przedstawimy różne sygnały świetlne. Pozwól, że spopularyzuję naukę.

1. Sygnał batuty drogowej

  Kiedy policja drogowa wydała sygnał stopu kijem, żadne pojazdy nie zostały przepuszczone. Pojazdy, które przekroczyły linię zatrzymania, mogą przejechać; kiedy policja drogowa sygnalizuje drogę na wprost, pojazdy mogą jechać prosto, a pojazdy skręcające w prawo mogą przejechać bez utrudniania przejazdu zwolnionym pojazdom; kiedy policja drogowa sygnalizuje skręt w lewo, pojazdy i skręt w lewo są dozwolone. Pojazdy jadące na wprost przejeżdżają. Pojazdy skręcające w prawo ze wszystkich stron i pojazdy jadące prosto bez przejścia dla pieszych po prawej stronie skrzyżowania T mogą przejeżdżać bez utrudniania przejazdu zwalnianym pojazdom.

sygnalizacja świetlna

2. czerwony sygnał świetlny

  Sygnał światła czerwonego jest absolutnie zabroniony. Gdy świeci się czerwone światło, pojazdy są zabronione. Pojazd skręcający w prawo może przejechać, jeśli nie utrudnia przejazdu pojazdom i zwalnianiu pieszych.

Sygnał świetlny czerwony jest sygnałem zakazu o obowiązkowym znaczeniu. Po napotkaniu tego sygnału zakazany pojazd musi zatrzymać się poza linią zatrzymania, a zakazany pieszy musi czekać na chodniku na zwolnienie; gdy pojazd silnikowy czeka na zwolnienie, nie wolno wyłączać, nie otwierać drzwi, a kierowcom różnych pojazdów nie wolno opuszczać pojazdu; rowery nie mogą skręcać w lewo, a wózki nie mogą objeżdżać spoza skrzyżowania, a metody skrętu w prawo nie są dozwolone.

3. światła sygnalizacyjne roweru

Składa się z czerwonych, żółtych i zielonych wzorów strzałek.

pojazdy

4.   Sygnał procedury polecenia

Sygnały gestów fal są podzielone na sygnały „do przodu”, „skrętu w lewo” i „stop”. Gdy pojazdy i piesi napotkają sygnały świetlne, znaki drogowe lub oznaczenia drogowe niezgodne z poleceniami policji drogowej, mają obowiązek stosować się do poleceń policji drogowej.

Jak patrzeć na sygnalizację świetlną

1. przecięcie proste

Proste skrzyżowanie korzysta tylko z jednego zestawu sygnalizacji świetlnej. Gdy świeci się światło czerwone, droga na wprost zatrzymuje się, a gdy świeci się światło zielone, jazda na wprost. Na skrzyżowaniach, na których dozwolone jest zawracanie, oba światła drogowe mogą zawracać. Jednak w celu zapewnienia bezpieczeństwa niektóre miejsca mogą oznaczać specjalnie " Zawróć na czerwonym świetle " . W tej chwili obracaj się tylko wtedy, gdy świeci się czerwone światło. Specjalnego wyjaśnienia wymaga to, że jeśli widzisz znak zakazujący zawracania przed skrzyżowaniem, oznacza to, że zawracanie jest na tym skrzyżowaniu zabronione i musisz uważać, aby nie naruszyć prawa i przepisów.

2. skrzyżowanie T.

  Skrzyżowania w kształcie litery T zazwyczaj obejmują trzy sytuacje, które są reprezentowane przez A, B i C poniżej.

  Kategoria A: Pojazdy zawracające nie korzystają z sygnalizacji świetlnej, a podczas skręcania w lewo zapewnione jest bezpieczeństwo; pojazdy jadące na wprost mijają światła drogowe (zatrzymują się na czerwonym świetle i jeżdżą na zielonym); pojazdy skręcające w prawo również nie korzystają z sygnalizacji świetlnej.

  Typ B: pojazdy zawracające nie korzystają z sygnalizacji świetlnej, a przy skręcaniu w lewo zapewnione jest bezpieczeństwo; pojazdy skręcające w lewo mijają światła drogowe (zatrzymują się na czerwonym, zielonym); pojazdy skręcające w prawo nie korzystają z sygnalizacji świetlnej.

  Kategoria C: pojazdy zawracające nie korzystają z sygnalizacji świetlnej, a przy skręcaniu w lewo zapewnione jest bezpieczeństwo; pojazdy skręcające w lewo mijają światła drogowe (zatrzymują się na czerwonym, zielonym); pojazdy skręcające w prawo nie korzystają z sygnalizacji świetlnej.

skrzyżowanie dróg

3. skrzyżowania

  skrzyżowania będą wyposażone w co najmniej dwa zestawy sygnalizacji świetlnej, zazwyczaj skierowane strzałką. Pojazdy zawracające nie korzystają z sygnalizacji świetlnej (ale wiele skrzyżowań musi przebiegać prosto przez linię zatrzymania, aby przejechać należy kierować się lewym kierunkowskazem), zapewnić bezpieczeństwo podczas skręcania w lewo; pojazdy proste podążają za światłami (zatrzymują się na czerwonym, zielonym); pojazdy skręcające w prawo nie są uzależnione. Na światłach należy uważać, aby unikać prostych pojazdów.

  Zasady i środki ostrożności dotyczące ruchu pojazdów silnikowych Pojazdy silnikowe przejeżdżające przez skrzyżowanie objęte sygnalizacją świetlną muszą przejeżdżać zgodnie z następującymi przepisami:

  (一) Skręcając w lewo, skręć w lewo od środka skrzyżowania. Włącz kierunkowskaz podczas skręcania i włącz światła mijania podczas jazdy w nocy;

  (2) Na skrzyżowaniu z pasem prowadzącym wjechać na pas prowadzący zgodnie z pożądanym kierunkiem jazdy;

  (3) Po napotkaniu sygnału zatrzymania należy kolejno zatrzymać się poza linią zatrzymania. Jeśli nie ma linii zatrzymania, zatrzymaj się poza skrzyżowaniem;

  (4) Ci, którzy przygotowują się do wjazdu na rondo, wypuszczają pojazdy silnikowe, które są już na skrzyżowaniu;

  (5) Na skrzyżowaniach, na których nie ma świateł kierunkowskazów, pojazdy skręcające pozwalają na jazdę prostym pojazdom i pieszym. Pojazdy skręcające w prawo, jadące w przeciwnym kierunku, pozwalają najpierw jechać pojazdom skręcającym w lewo.

  (6) gdy napotka sygnał zwolnienia, przejdź po kolei;

  (7) Podczas skręcania w prawo, gdy na tym samym pasie znajduje się samochód czekający na sygnał zwolnienia, zatrzymaj się i zaczekaj po kolei;

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
08:00-18:00(czas Pekinie)
Fax :
+86(755)27651483
Telefon :
+8613927455427(Czas pracy)
Email :
trafficloopdetector@gmail.com
Adres fabryczne :
Park przemysłowy Mingjinhai, droga Tangtou, miasto Shiyan, dzielnica Bao \ 'an
contact us